cropped cropped White with Bold Red Political Logo 1 509 Movement Cooperation Officer

Movement Cooperation Officer

International Committee of the Red Cross

Biuro ICRC w Polsce otwiera rekrutację na stanowisko Movement Cooperation Officer.

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (ICRC) jest bezstronną, neutralną i niezależną organizacją, której misją jest ochrona życia i godności ofiar konfliktów zbrojnych oraz udzielanie im pomocy, a także promowanie i zapewnienie poszanowania Międzynarodowego Prawa Humanitarnego.

ICRC angażuje się w dwustronny i poufny dialog ze wszystkimi stronami konfliktu, porusza palące kwestie humanitarne oraz wspiera wysiłki dążące do ochrony życia i godności cywilów, a także jeńcow wojennych i osób internowanych oraz rannych.

Biuro ICRC w Polsce działa w ramach odpowiedzi na międzynarodowy konflikt zbrojny w Ukrainie, pomagając w łączeniu rodzin rozdzielonych przez konflikt, wspierając pracę Polskiego Czerwonego Krzyża i propagując poszanowanie zasad Międzynarodowego Prawa Humanitarnego.

Więcej informacji na temat ICRC można znaleźć na naszej stronie internetowej .

Opis stanowiska

Movement Cooperation Officer współpracuje z Polskim Czerwonym Krzyżem nad rozwojem i sprawną realizacją wspólnych programów. Wraz z organizacjami partnerskimi przyczynia się do wzmacniania potencjału PCK oraz pogłębiania wiedzy i szacunku dla Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Główne obowiązki:

  • Dba o relacje pomiędzy ICRC a Polskim Czerwonym Krzyżem na poziomie operacyjnym – poprzez ścisłą współpracę z departamentami ICRC zaangażowanymi w Movement Cooperation oraz z PCK (w tym poprzez opracowywanie wspólnych procedur i umów partnerskich).
  • Przyczynia się do wzmacniania kooperacji pomiędzy ICRC i PCK.
  • Wspiera PCK w identyfikacji leżących przed nim wyzwań oraz – co za tym idzie – w odpowiednim dostosowaniu strategii i celów.
  • Przeprowadza ocenę placówek Polskiego Czerwonego Krzyża (na terenie całej Polski) w zakresie możliwości dostarczania pomocy humanitarnej. Ponadto identyfikuje ich potrzeby i ścieżki wzmacniania potencjału.
  • Wspiera PCK w kwestiach prawnych i statutowych.
  • Dba, aby sprawozdania operacyjne i finansowe PCK były spójne z ustalonymi procedurami.
  • Bierze udział w analizach „due diligence” i wspiera PCK we wdrażaniu rekomendacji.
  • Prowadzi bieżący przegląd działalności Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.
  • Bierze udział w organizacji spotkań.
  • Uczestniczy w organizacji wspólnych sesji informacyjnych na temat ochrony emblematu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, zasad humanitarnych i międzynarodowego prawa humanitarnego.
  • Wspiera dział Movement Cooperation w kwestiach związanych z koordynacją działań Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w Polsce
  • Współpracuje z Cooperation Delegate i zastępuje go/ją podczas nieobecności i/lub w razie potrzeby.

Niezbędne wymagania:

  • 1 – 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku w organizacji humanitarnej lub organizacji non-profit.
  • Wykształcenie wyższe (licencjat i/lub magister) w ramach studiów humanistycznych lub adekwatne doświadczenie w zarządzaniu biznesem i/lub programami.
  • Doświadczenie w zarządzaniu projektami (project management).
  • Pełna biegłość zawodowa w posługiwaniu się języku polskim.
  • Doskonała znajomość (w mowie i piśmie) języka angielskiego.
  • Pełna biegłość w obsłudze komputera.
  • Dodatkowym atutem będzie znajomość dowolnego innego języka roboczego ICRC (francuski, hiszpański, rosyjski, arabski) oraz doświadczenie w administracji lub finansach.

Co oferujemy

  • Satysfakcjonującą i zróżnicowaną pracę w wielokulturowym i międzynarodowym środowisku.
  • Kurs orientacyjny i możliwość odbycia szkoleń wewnętrznych.
  • Pakiet wynagrodzeń i świadczeń, obejmujący 13 pensję i elastyczne warunki pracy.

How to apply

Jak aplikować

Osteteczny termin składania aplikacji: środa, 25 stycznia 2023 r., godz. 23:59 GMT

Stanowisko Movement Cooperation Officer jest stanowiskiem lokalnym, otwartym dla kandydatów posiadających ważne pozwolenie na pobyt i pracę w Polsce. Język roboczy: angielski.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego w języku angielskim na adres [email protected].

W tytule e-maila prosimy wpisać „Movement Cooperation Officer Warsaw”.

Niekompletne aplikacje nie będą rozpatrywane. Skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Proces rekrutacyjny składa się z testu pisemnego i rozmowy kwalifikacyjnej.

Zapraszamy do składania aplikacji wszystkich wykwalifikowanych kandydatów. ICRC ceni różnorodność i tworzy intergacyjne środowisko pracy.

Job Notifications
Subscribe to receive notifications for the latest job vacancies.