Bank security risk analyst

  • Contractor
  • Budapest, Hungary
  • TBD USD / Year
  • OTP Bank profile

  • Job applications may no longer being accepted for this opportunity.

OTP Bank

FELADATOK:

Az OTP Bankcsoportban most létrehozott Csalás Elleni Kompetenciaközpont számára meghatározott feladatok végzése, többek között:

· A Bankcsoport csaláskockázati kitettségre vonatkozó önértékelés kidolgozása és rendszeresen ismétlődő elvégzése, kockázati mátrixtérkép készítése;

· Elemzések segítségével a csalás elleni belső folyamatok és rendszerek hiányosságainak és gyenge pontjainak azonosítása, akciótervek készítése;

· A csalásgyanús események és csalási kockázatok kezelését segítő szempontok és a korai figyelmeztető jelek meghatározása;

· A súlyossági és gyakorisági becsléseken alapuló mérési és kezelési módszertan kidolgozása és karbantartása;

  • Az új, vagy módosított termékek és folyamatok kockázatainak felmérése, a magaskockázatként azonosított tényezők, folyamatok, tevékenységek, rendszerek, események kezelése;
  • Folyamatjavító intézkedések vagy rendszerfejlesztések kezdeményezése;
  • A kivizsgált csalásgyanús események értékeléséből származó információk visszacsatolása az érintett területek felé;
  • Átfogó tájékoztató jelentések készítése az adott időszakban felmerült csalásgyanús esetekről és tendenciákról, valamint az azokkal kapcsolatosan megtett intézkedésekről;
  • A konkrét csalási események önálló vizsgálata;
  • A Bank releváns szakterületeivel való együttműködés;

ELVÁRÁSOK:

  • felsőfokú végzettség;
  • 3-5 év csalás megelőzési, vagy kockázatkezelési területen szerzett releváns tapasztalat;
  • az angol nyelv tárgyalóképes szintű ismerete;
  • felhasználói szintű számítógépes ismeretek;
  • Microsoft Office alkalmazások ismerete (Outlook, Excel, Word, Power Point);
  • önálló, proaktív, precíz munkavégzés;

ELŐNYT JELENT:

  • közgazdász / jogász / kockázatkezelési végzettség;
  • csalás eseményeket monitorozó és/vagy kockázatkezelési banki IT rendszerek ismerete;
  • egyéb idegen nyelv ismerete;

AMIT NYÚJTANI TUDUNK SZÁMODRA:

· Részese lehetsz egy stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport mindennapjainak;

· Izgalmas, kihívást jelentő munka Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek;

· Fejlődő és innovatív vállalati háttér;

· Dolgozhatsz projekteken, melyek kapcsán széleskörű ismereteket szerezhetsz;

· Szakmai fejlődésedhez tréningeken és továbbképzéseken vehetsz részt;

· Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális munkakörnyezetben;

· Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok, versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag;

To apply for this job please visit karrier.otpbank.hu.

Job Notifications
Subscribe to receive notifications for the latest job vacancies.